نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
جمعه ٠٢ اسفند ١٣٩٨
 


شماره خبر :٥٥٩٦١٢   تاریخ انتشار خبر : 1398/08/01    ا   ١٨:١٨
 
حجه السلام والمسلمين قرائتی :دوای مملکت این است که هر کدام یک مهارت وهنر داشته باشیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری دانشگاه بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین «محسن قرائتی» ظهر امروز ( یکم آبان) در دیدار با دانشگاهیان استان با تاکید بر اینکه انسان در اسلام هیچ وقت از تحصیل فارغ التحصیل نمی شود،

 

 

 

 

 

 

ضرورت ایجاد نهضت مهارت آموزی در دانشگاه /خط شکن نداریم

حجه الاسلام والمسلمین قرائتی با تاکید بر ضرورت ایجاد نهضت مهارت آموزی در دانشگاه ،گفت: مملکت ما دکتر وآیت الله زیاد دارد اما از داشتن آدم رشیدی که خط شکن باشد،محروم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری دانشگاه بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین «محسن قرائتی» ظهر امروز ( یکم آبان) در دیدار با دانشگاهیان استان  با تاکید بر اینکه انسان در اسلام هیچ وقت از تحصیل فارغ التحصیل نمی شود، اظهار کرد: بنابراین کلمه فارغ‌التحصیل درست نیست چرا که انسان از تحصیل فارغ نمی‌شود و درسهایی که می خوانیم باید مشکل جامعه یا حداقل مشکل یک نفر را حل کند و مفید باشد.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه دانشگاه، حوزه و آموزش و پروش کشور بیمار است، گفت: متاسفانه اغلب فارغ التحصیلان ما و دل خود را به مدرک خوش کردند.

 

حجت الاسلام  والمسامین قرائتی با تاکید بر ضرورت ایجاد نهضت مهارت آموزی در دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی، افزود: دوای مملکت این است که هر کدام یک مهارت وهنر داشته باشیم.

 

وی با اشاره به لزوم خودشناسی و کشف استعدادهای انسانی، بیان کرد: برای تولید یک ماشین باید مراحل مختلف آن شکل بگیرد، ابتدا از کشف معدن شروع کنیم و بعد از طی مراحل استخراج، ذوب، قطعه سازی و در نهایت با مونتاژ یک ماشین تولید کنیم بنابراین ما نیز باید ابتدا خودمان را کشف کنیم و بعد استعدادهای خود را استخراج کنیم.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به دانشجویان، تاکید کرد: نباید تنها به خواندن دورس دانشگاهی قانع باشید بلکه باید هفته ای یک کتاب بخوانید و سطح مطالعه خود را افزایش دهید.

 

حجت الاسلام والمسامین قرائتی ادامه داد: باور کنید علم شما کافی نیست و باور کنید درس خواندن با تقوا منافات ندارد.

 

وی با بیان اینکه امروز چیزهایی که به اسم روشنفکری می شنویم در اصل خودباختگی است، عنوان کرد: همه کارهایی ما تقلیدی است و باید به حال و روز کشوری که جوان آن نگه داشتن چوب کبریتش هم با استقلال نیست، زار بزنیم.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با تاکید مجدد به دانشجویان برای افزایش مطالعه و ارائه طرح، افزود: امروز در جامعه مشکل باورها را داریم بنابراین باید باورها اصلاح شود.

 

وی در پایان با انتقاد از سنت های غلط بر لزوم گسترش ازدواج آسان در جامعه تاکید کرد و گفت: ازدواج یک امر مقدس است که باید هرچه زودتر انجام شود چراکه وقتی سن بالا می رود آمار طلاق هم افزایش می یابد.

 

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است