نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٢٥٢١٨   تاریخ انتشار خبر : 1396/04/19    ا   ١٥:٢٨
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:حوزه و دانشگاه تنها به تولید اندیشه و عقل نظری اکتفا نکنند

 

حوزه و دانشگاه که محل تولید اندیشه و عقل نظری است در شرایط فعلی ایجاب می‌کند که به این عقل نظری اکتفا نکنند و با احساس تکلیف بیشتر و با انگیزه و گرایش حق طلبی و عدالت خواهی کار علمی کنند.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح یکشنبه ۱۸ تیرماه در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه بیرجند، اظهارداشت: حوزه و دانشگاه که محل تولید اندیشه و عقل نظری است در شرایط فعلی ایجاب می‌کند که به این عقل نظری اکتفا نکنند و با احساس تکلیف بیشتر و با انگیزه و گرایش حق طلبی و عدالت خواهی کار علمی کنند.

 

به گزارش مرکزارتباطات واطلاع زسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی در این مراسم با بیان اینکه فکر و اندیشه و فکر کردن بسیار ارزشمند است به طوری که در احادیث و روایات نیز بر آن تاکید زیادی شده است و در برخی موارد ان را برابر ۷۰ سال عبادت دانستند، گفت: فکر کردن گاهی جنبه منفی و گاهی مثبت و ارزشمند دارد.

 

وی با اشاره به اینکه فکر بینش می آورد اما بینش تنها که کافی نیست آنچه که شناسنامه انسان است، شناسنامه ای که هویت هر شخصی را مشخص می کند، گرایش قلبی او است که در آزمایش ها خود را نشان می دهد، افزود: همه مردم در قیامت گروه گروه دسته بندی می‌شوند و ممکن است افراد از نظر زمانی ده‌ها هزار سال با هم تفاوت داشته باشند اما چون گرایش آنها یکی است با هم یک گروه اند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه القاب و تشریفات و ظواهر کارساز نیست و آنچه که کارساز است اینکه به قلب مراجعه کنیم و ببینیم که قلب ما به چه کسانی است، افزود: قلب ما با هر که بود با همان ها هستیم و اگر انگیزه حق طلبی، عدالت طلبی و ظلم ستیزی بود آن وقت دوست خدا خواهیم بود.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه برخی افراد در ظاهر مسلمان هم نیستند اما انگیزه عدالت طلبی دارند، گفت: در مراسم اربعین امام حسین(علیه السلام) می بینیم که از شیعه و سنی، مسیحی، ارمنی و یهودی همه حضور دارند، اینها از همه ادیان حضور دارند و انگیزه عدالت خواهی بالایی دارند اما چون شرایط اجازه نداده است مسلمان نشدند.

 

وی با اشاره به تظاهرات مردم اروپا و غرب علیه ستمگران عالم، گفت: همین افرادی که علیه ظلم می ایستند و گاهی هم کشته می شوند، نمونه ان همین افرادی که این روزها علیه نشست گروه ۲۰ تظاهرات کردند، اینها انگیزه عدالت خواهی دارند و نشان دادند که از ظلم و ستم بدشان می آید.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه که محل تولید اندیشه و عقل نظری است در شرایط فعلی ایجاب می کند که به این عقل نظری اکتفا نکنند، گفت: این دو نهاد باید با احساس تکلیف بیشتری در یک دایره وسیع تری از نظر اندیشه با انگیزه و بینش با گرایش حق طلبی کار علمی کنند.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه تا آن مسائل حل نشود همه علوم و اندیشه ها و عقل نظری را قدرتمندان و استکبار جهانی به نفع خود بکار می گیرند و از این علوم چیزی نصیب مردم نمی شود، گفت: حوزه و دانشگاه به اندیشه تنها قناعت نکنند؛ چراکه پیشروی جامعه در حوزه و دانشگاه هستند و این روزها که دنیا به بن بست رسیده است، راه را برای مردم باز کنید.

 

وی با بیان اینکه اگر خواص مردم را به شبهه نیندازند انگیزه‌های مردم قوی است، گفت: این رسالت و مسئولیت در طرح ضیافت اندیشه به عنوان اندیشه کاربردی که مشکلات بشر را حل می کند وقتی که در جهت شناخت اندیشه و گرایشات به نتیجه برسد، خوب خواهد بود وگرنه کسانی که این بلاها را سر مردم دنیا در می آورند از نظر اندیشه خودشان بهتر می دانند که چه  سر مردم در می آورند و لذا خواص و آگاهان جامعه هستندکه باید برای نجاب بشریت از ظلم و ستم ظالمان جهان کمک کنند.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد