نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٠٤٤٣٢   تاریخ انتشار خبر : 1395/07/19    ا   ٠٩:٤٠
 
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه بیرجند

 

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت:هرکسی دنبال عزت است اما برخی ها با پول و ثروت به دنبال عزت هستند و برخی ها با چنگ زدن به ریسمان الهی اما تمام عزت در خانه خداست اگر به خدا متصل شویم شکست ناپذیر می شویم.

 

 

 

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه بیرجند

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت:هرکسی دنبال عزت است اما برخی ها با پول و ثروت به دنبال عزت هستند و برخی ها با چنگ زدن به ریسمان الهی اما تمام عزت در خانه خداست اگر به خدا متصل شویم شکست ناپذیر می شویم.

 حجه الاسلام سید باقر عبادی شنبه شب 17مهرماه در جمع اساتيد ،دانشجویان ودانشگاهيان  عزادار دانشگاه بیرجند گفت: امام حسین(ع) در کربلا ظاهرا شکست خورد و یزید به حساب چشمان دنیوی و ظاهر بین پیروز شد البته این نگاه افراد ظاهر بین و ظاهر دنیاست.

وی با بیان اینکه افراد ظاهر بین از عالم ملکوت غافل اند، گفت: در عالم ملکوت قوانین الهی حاکم است و افراد ظاهر بین نمی توانند ملکوت را درک کنند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر افراد از پوسته ظاهری دنیا فاصله بگیرند متوجه خواهد شد که تعریف آنها از بازنده و برنده اشتباه و تعریف الهی و ملکوتی از بازنده و برنده صحیح است.

حجه الاسلام عبادی گفت: هرکس کار را برای خدا کرد یقینا شکست ناپذیر است و هر کس از خدا فاصله گرفت و براساس هوا و هوس کاری را انجام داد بازنده است.

وی تصریح کرد: بندگان صالح خدا، عبادالله هستند اینها برنده اند ولو اینکه بر حسب چشم های ظاهر بین دنیا بازنده باشند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکست به کسی که به خدا متصل است راه ندارد، اظهار داشت: اگر واقع بینانه نگاه کنیم می بینیم که آنکه پیروز شده امام حسین(ع) است نه یزید چراکه امام حسین(ع) در باطن شکست ناپذیر است و پیروزی واقعی در او محقق می شود.

حجه الاسلام عبادی بیان کرد: ذاتا انسان ضعیف، فقیر و مسکین است و یک ویروس کوچک  می تواند انسان را از پای در آورد و جز شکست و شکست پذیری چیزی ندارد اما همین ممکن الوجود وقتی متصل به واجب الوجود شد قوت می گیرد و عزت می گیرد و بزرگ می شود.

وی با بیان اینکه هرکس به ریسمان الهی چنگ بزند شکست ناپذیر است ، گفت:هرکسی دنبال عزت است اما برخی ها با پول و ثروت به دنبال عزت هستند و برخی ها با چنگ زدن به ریسمان الهی اما تمام عزت در خانه خداست اگر به خدا متصل شویم شکست ناپذیر می شویم.

 

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) که می فرمایند" ذکر با خدا، همنشینی با خداست" گفت: انسان باید با خدا باشد تا کمالات او در تو اثر کند و یکی از صفات خدا شکست ناپذیری است که اگر خدا بخواهد کمک می کند تا هم در ظاهر و هم در باطن پیروز شویم.

حجه الاسلام عبادی گفت: شکست مال حرام خورها و اختلاس کنندگان است.

وی با بیان اینکه خوب بودن و مسلمان بودن فقط آمدن به جلسه عزای حسینی نیست، گفت: ما باید در جلسات ائمه از سیره زندگی آنها الگو بگیریم و الگوی بقیه باشیم لذا عزاداری لازم است اما کافی نیست بلکه باید سبک زندگی خود را اصلاح کرد.

 

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد