نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨
 


شماره خبر :٥٣٥٦٣٩   تاریخ انتشار خبر : 1396/11/25    ا   ٢٠:٤٥
 
مسابقه کتابخوانی روشنا با محوریت کتاب حیفا/روایت داستانی ازشکل گیری داعش

 

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان جنوبی از برگزاری مسابقه کتابخوانی روشنا با محوریت کتاب حیفا از ۱۶ بهمن ماه لغایت ۲۶ اسفندماه در خراسان جنوبی خبر داد.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن ماه گفت: هر روز که از عمر انقلاب می‌گذرد علاقه‌ مردم به انقلاب و دفاع از آن چشمگیرتر و قوی‌تر می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه امروز جامعه ما مشکلاتی مثل داعش را تجربه کرده است، اگر رزمندگان جلوی داعش را در عراق نمی گرفتند افغانستان دچار این مشکل میشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان جنوبی با بیان اینکه آسیب هایی که درجامعه اسلامی است بر اثر آگاهی می شود آن ها را کم کرد گفت: تاکنون هم کم نبوده است و آگاهی مردم موجب می شود این آسیب ها کم شود.
حجت الاسلام والمسلمین جعفری بیان داشت: برای این مسابقه کتابخوانی کتابی انتخاب شد که هم در عرصه سیاسی پیام ویژه‌ای برای جامعه داشته باشد و هم ذهن جامعه بیشتر به امر کتابخوانی معطوف شود که در بررسی‌های صورت گرفته کتاب حیفا انتخاب شد.
وی با اشاره به کتاب «حیفا» و اینکه برخی از کتاب‌ها اثرگذارتر بوده و باید بیشتر در معرض مطالعه عموم قرار گیرند گفت: این کتاب در زمینه چگونه شکل گیری داعش در عراق براساس اسناد موساد است که توسط حزب الله لبنان جمع آوری شده است.
جعفری گفت: در این کتاب اینکه اسرائیل و آمریکا چگونه عنصر خطرناک داعش را در منطقه رشد دادند و تقویت کردند به خوبی پرداخته شده است.
وی با بیان اینکه در این کتاب نشان داده شده است که حزب الله از دل حفره اطلاعاتی موساد نهایت استفاده را می کند گفت: در این ماجرا حزب الله به یکی از افراد مشکوک می شود و او را تا زندان ابوغریب دنبال می کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان این کتاب را بیانگر نقش و چهره استکبار در انحراف انقلاب های مردمی دانست و افزود: با توجه به تلاش های مذبوحانه استکبار و دشمنان انقلاب به نظر رسید که اگر کتاب در دست مردم قرار گیرد مفید است.
حجت الاسلام والمسلمین جعفری با بیان اینکه بازخوانی این کتاب برای نسل جوان برای شناخت و چرایی این اتفاقات است گفت: این کتاب می تواند نسل جوان را در جهت مدیریت صحیح، هدایت کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با اشاره به طراحی مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب مذکور گفت: این مسابقه برای عموم مردم آزاد است و از طریق ارسال کد مخصوص به ربات تلگرام می شود شرکت کرد.
جعفری افزود: علاقمندان برای مطالعه کتاب و شرکت در مسابقه می توانند کتاب را از فروشگاه پاتوق کتاب تهیه کنند.
وی با بیان اینکه شرکت در مسابقه در دو بخش اصلی و جانبی امکانپذیر است گفت: شرکت در بخش اصلی با ارسال کد و سریال کتاب از طریق ربات تلگرام برای شرکت در مسابقه قابل انجام است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان یادآور شد: بخش جانبی با ارسال نقطه نظرات و تلخیصی از کتاب است.
حجت الاسلام والمسلمین جعفری افزود: با معرفی کتاب در فضای عمومی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارسال لینک مربوطه موجب بالابردن احتمال موفقیت در مسابقه می شود.
وی با بیان اینکه بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به 40 نفر به قید قرعه هدیه داده خواهد شد خاطرنشان کرد: برای اینکه کتاب و مطالعه، این میراث ارزشمند را از دست ندهیم لازم است تبلیغ کنیم و این فرهنگ را ترویج دهیم.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد