نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٣٦٣٤٦   تاریخ انتشار خبر : 1396/12/13    ا   ٠٧:٣٠
 
دانشجویان شعار«ما می توانیم » را در دانشگاه عملی کنند/سادگی و اخلاص شهید چمران او را در دل مردم جا کرد

 

نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: سادگی و اخلاص شهید چمران کاری کرد که اینگونه در قلب‌ها جای گیرد، اینها اسوه‌ها و الگوهای ما هستند که باید زندگی آنها برای جوانان فیلم شود.

 

 

 

 مهندس مهدی چمران، جمعه شب 11اسفند ماه  در نخستین یادواره شهدای گمنام دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه همه انقلاب های دنیا با جنگ و خونریزی و کشتار مردم پیروز می شدند اما انقلاب اسلامی ایران این گونه نبود، گفت: در انقلاب اسلامی ایران مردم بر سر لوله تفنگ سربازان گل می گذاشتند.
 
وی با بیان اینکه سلاح ما برای مبارزه شهادت طلبی بوده است و این برنده ترین سلاح است، اظهارداشت: در دفاع مقدس با همین سلاح شهادت طلبی به پیروزی رسیدیم و آنچه باعث می شد که بچه های ما در زیر آتش دشمن بر روی رودخانه پل بزنند و چشم دنیا خیره بماند همین شهادت طلبی بود.
 
نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اما نیروی های ایرانی با پیروی از امام خود و با الگوگیری از عاشورا داوطلبانه به استقبال شهادت می رفتند و حتی برای رفتن به جبهه شناسنامه خود را دستکاری می کردند.
 
چمران با بیان اینکه اگر امروز کسی پیدا می شود که می گویند علیه خدا هم می توان تظاهرات کرد و یا امام راحل را زیر سوال می برد اینها نفوذی های استکبار در کشور هستند، گفت: برخی ها متاسفانه می گویند امروز تفکرات امام راحل را نمی توان در کشور پیاده کرد، اینها اشتباه می کنند آنچه می تواند نجات بخش مسلمانان باشد همین تفکرات ناب امام راحل و مقام معظه رهبری است.
 
وی گفت: امام به ما تفکر ما توانیم را آموخت باید امروز برای پیاده کردن این شعار از دانشگاه‌ها شروع کنیم در زمان جنگ با شعار ما می‌توانیم پشت سر امام حرکت کردیم و پیروز شدیم که امروز هم به همان راه نیازمندیم.
 
نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن می خواهد با گرفتن اسلام واقعی از مردم و نشاندن اسلام ظاهری مردم را از نظام و انقلاب جدا کند، گفت: دشمن می داند که با جنگ و کودتا نمی تواند به نظام آسیب بزند لذا بدنبال منزوی کردن نظام از درون است.
 
چمران افزود: اگر در مقابل دشمنان کوتاه بیاییم آنها پر روتر و گستاخ تر می شوند و باید در قلب هسته ای مان بتن بریزیم و کاری کنیم که نه چرخ هسته ای بچرخد و نه چرخ اقتصاد، امروز می بینیم که آلمان ها از ترس آمریکا، وزیر خارجه کشورمان را در خاک شان راه نمی دهند این برای ما بسیار سخت بود و ناراحت شدیم که به هواپیمای وزیر امور خارجه کشورمان بنزین ندهند، اگر مقابل دشمن کوتاه بیاییم نتیجه آن همین می شود.
 
وی گفت: انقلاب افرادی مانند شهید چمران را پرورش داد که با وجود اینکه یکی از 10 دانشمند حوزه خود در دنیا بود اما او به خاطر اسلام از ادامه تحصیل در آمریکا دست کشید و به ایران آمد.
 
نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه پیشرفت کشور با مدیریت دلسوز که به فکر حزب و جناح و جیب خود نباشد، میسر است؛ نه افرادی که بدنبال اشرافیگری و ثروت اندوزی هستند، گفت: مسئولان مانند امام و مقام معظم رهبری باید زندگی ساده ای داشته باشند.
 
چمران افزود: سادگی و اخلاص چمران او را در دل مردم جا کرد و کاری کرد که اینگونه در قلب ها جای گیرد، اینها اسوه ها و الگوهای ما هستند که باید زندگی آنها برای جوانان فیلم شود.
 
 

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد