نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٣٥٦٤٠   تاریخ انتشار خبر : 1396/11/26    ا   ١٠:٤٨
 
همایش «نشرِ انقلاب»با حضور دو تن از مبارزین و مبلغین شبه قاره هند و پاکستان

 

همایش «نشر انقلاب »با حضور دو تن از مبارزین و مبلغین شبه قاره هند و پاکستان پنج شنبه 26بهمن ماه ساعت 20همراه با دعای پرفیض کمیل درمسجد امام جعفرصادق (ع) دانشگاه بیرجند برگزار شد.

 

 

 

همایشی تحت عنوان «نشرانقلاب» با حضور دو تن از مهمانان خارجی و با موضوع تاثیرانقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی(ره) بر کشورها و حوزه مقاومت، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شهادت عماد مقنیه همزمان با دعای کمیل در مسجد امام صادق(ع) دانشگاه برگزار شد.

 

مهمانان این همایش آقای علی احمد از پاکستان و محمد اشرف منتو از کشمیر هند دو تن ازمبارزین،مجاهدین و مبلغین بین المللی ازشبه قاره هند و پاکستان بودند.

 

در ابتدا استاد علی احمد صادقی با اشاره به اشتراکات ایران و پاکستان، از تاثیر انقلاب امام خمینی(ره) بر کشور پاکستان صحبت کرد و گفت: در پاکستان علاوه برشیعه، اهل تسنن هم از تفکر امام خمینی (ره) تاثیر مثبت گرفتند و گروه های زیادی برای گسترش این تفکر تشکیل شد.

 

وی افزود: در دهه های اخیر پاکستان پیشرفت های زیادی داشته و تمام کشورهای اسلامی باید از حق خود در برابر دشمنان که مانع پیشرفت کشورها هستند دفاع کنند.

 

در ادامه برنامه استاد محمد اشرف منتو از وضعیت کشمیر هند صحبت کرد و اینکه بعد از انقلاب اسلامی سازمان ها و احزاب مختلفی در کشمیر بوجود آمد و کم کم مردم بیدار شدند.

 

اشرف منتو در پاسخ به سوالی در خصوص موضع سازمان ملل درباره کشمیر گفت: نیروهای نظامی ازتظاهرات مردمی در دفاع از حق شان جلوگیری می کند و سازمان ملل هم در برابرحق کشی ها و جنایات در کشمیر اقدام خاصی نمی کند چون با حل مشکلات کشمیر مانند ایران خواهد شد و سازمان ملل از این پیشرفت می ترسد.

 

وی در خصوص جدایی کشمیر از هند اظهارداشت: با شرایط خاص و ویژه ای که کشمیر از لحاظ منابع آبی دارد هندوستان حاضر به جدایی از کشمیر نیست چون با چالش های جدی مواجه خواهد شد.

 

در ادامه این مراسم دو میهمان بر مرقد مطهر شهید گمنام تدفین شده در این مسجد حضور یافتند و ادای احترام کردند.

 

در پایان به رسم ادب از دو میهمان تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد