نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨
 


شماره خبر :٥٤٣٣٢٠   تاریخ انتشار خبر : 1397/07/21    ا   ٢٣:٤٧
 
حجه الاسلام والمسلمین دکتر رستمی درنشست با تشکل‌ها و کانونهای دانشجویی خراسان جنوبی اظهار کرد :دوره دانشجویی کوتاه و در حال سپردی شدن و تکرار نشدنی است.

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه دانشگاه با ورود در هر حوزه‌ای موفق به جریان‌سازی شده است، گفت: دانشجویان و جوانان باید هنر جلب امکانات و کار بدون امکانات را داشته باشند

 

 

 

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه دانشگاه با ورود در هر حوزه‌ای موفق به جریان‌سازی شده است، گفت: دانشجویان و جوانان باید هنر جلب امکانات و کار بدون امکانات را داشته باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه بیرجند، حجت الاسلام  والمسلمین مصطفی رستمی عصر امروز (21 مهر) در نشست با تشکل‌ها و کانونهای دانشجویی خراسان جنوبی اظهار کرد: دوره دانشجویی کوتاه و در حال سپردی شدن و تکرار نشدنی است.

 

وی با بیان اینکه باید دانشگاه را بشناسیم، افزود: دانشگاه تنها یک محیط فیزیکی و گرفتن مدرک نیست بلکه دانشجویان در دانشگاه در حال ساخته شدن هستید و جامعه را نیز می‌توانند بسازند.

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اعتکاف به عنوان عملی مذهبی که جزو عبادت های خالص دین بود و مدتها تنها بعضی از طلبه‌ها معتکف می شدند اما دانشگاه جریان اعتکاف را به حرکت عمومی در جامعه تبدیل کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با تاکید بر اینکه دانشگاه با ورود در هر حوزه‌ای موفق به جریان‌سازی شده و توانسته جامعه را پیش ببرد، ادامه داد: قبل از انقلاب اکثر احزاب در دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد و رشد می کنند و قبل از ورود امام خمینی (ره) به ایران جریان دانشگاهی ملحق به انقلاب اسلامی می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه وزن سنگینی در معادلات سیاسی دارد، عنوان کرد: رسالت دانشجویان بسیار جدی و مهم است چرا که بُرد موثر فعالیت دانشجویان بیش از قلمرو  دانشگاه است.

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: انتظارات مقام معظم رهبری از جوانان، تحصیل، تهذیب و ورزش است و جوانانی که درسخوان هستند بُرد تشکلی و فرهنگی و هیئتی بیشتری دارند.

 

حجت الاسلام والمسلمین  رستمی با تاکید بر اینکه دانشجویان و جوانان باید قبل از اینکه دیگران را بسازند خود را با تهذیب بسازند، گفت: امکانات یک بخش از فعالیت است و شما باید هنر جلب امکانات و کار بدون امکانات را داشته باشید.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد