نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند


اخبار
پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨
 


شماره خبر :٥٥٤١٦٢   تاریخ انتشار خبر : 1398/03/07    ا   ٠٧:٤٦
 
نماینده محترم ولی فقیه در خراسان جنوبی /حضرت علی (ع) یک انسان استثنایی است / جوانان امروز حامل پیام انقلاب واسلام به کل جهان هستند.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند شب 21 به مناسبت شب شهادت حضرت علی(ع) و شب قدر در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه شما جوانان جهت قرب و عبودیت اینجا جمع شده اید اظهار کرد: باید از هر فرصتی بهره ای گرفته شود تا به آن نتیجه مطلوب برسیم.

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند شب 21 به مناسبت شب شهادت حضرت علی(ع) و شب قدر در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه شما جوانان جهت قرب و عبودیت اینجا جمع شده اید اظهار کرد: باید از هر فرصتی بهره ای گرفته شود تا به آن نتیجه مطلوب برسیم.

وی افزود: امیر المومنین علی(ع) یک انسان استثنایی است و این حرفی نیست که ما و شما بگوییم بلکه آن دسته از افرادی که از بالاترین سطح اندیشه برخوردارند و به صورت مستند حرف می زنند و اهل فن و تفسیر هستند، چه شیعه و چه سنی به ان اقرار می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: صاحب نظران در رده های مختلف از شیعه خاص حضرت علی(ع) تا طاحب نظران اهل عامه و غیر مسلمان از حضرت توصیف هایی کرده اند و این نشان عظمت حضرت را می رساند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: امروز ظلم فراوانی در جهان حکم فرماست لذا فردایی که بشر باید بر محور ان جمع شود تا مشکلات را حل کند همین محور علی گونه است و هیچ راه دیگری ندارد.

وی عنوان داشت معاویه دشمن درجه یک حضرت علی(ع)، بعد از شهادت حضرت و هنگامی که اوصاف علی(ع) را می شنود به گریه می افتد و می گوید که هیهات مادر روزگار فرزندی چون علی(ع) بیاورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: خیلی ها تصور می کنند که عبادت در مقابل نعمت هایی است که خدا به ما داده و لذا ما نیز نباید غفلت کرده و روزی چند نوبت روی به سوی خدا آوریم اما این معامله اشتباه است زیرا خدا نیازی به عبادت ما ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی مطرح کرد: همه عالم هستی را خداوند برای بشر فرستاده است و این سخت افراز هستی است، اما نیاز ما بیشتر است و عبادت نرم افزار ما برای رسیدن به خداست.

وی گفت: عبودیتی که انجام می دهیم حقیقتی دارد و آن پرورش خود انسان است تا از عالم خاک به فوق افلاک برسیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه عبادت، پرورش انسان است، افزود: عبادت کردن به نفع خود انسان است، نه به نفع خدا، پیغمبر و ائمه اطهار.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه آن استعدادی که خدا به شما داده و بر اساس آن به فرشته ها دستور داده که به تو سجده کنند در عبادت می توان به دست آورد، گفت: خداوند متعال به انسان استعدادی داده که در طریق سیر و سلوک و تکامل می تواند صفات کمال را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه خدا کمال مطلق است، ادامه داد: فرصت زندگی برای همین است که شما با اختیارت خودتان کمالی کسب کنید که به قرب خدا برسید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان به دلیل استعدادی که خدا در آن نهاده می تواند تا لقاء الله پرواز کند، خاطر نشان کرد: اولین مرحله قرب این است که بر هواهای نفسانی خود غالب شویم و اگر غیر این باشد عمر را از دست داده و قدمی به جلو حرکت نخواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: در گذشته که ارتباط با فرهنگ بیگانه کم بود نه تنها علما بلکه مردم عادی نیز حواسشان جمع بود که نفس حیوانی بر آنان غالب نشود.

وی با بیان اینکه یکی از خواص روزه این است که در آدمی تقوا ایجاد می کند، گفت: تقوا به انسان بصیرت می دهد که بین حق و ناحق فرق بگذارد و با ابزاری که خدا به او داده از جمله عقل و دین، بر خویشتن مسلط گردد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: انسان در راه و ایجاد عزم، اراده و استقلال خویش نباید به دنبال هواهای نفسانی حرکت کند و الا نفس تا بدترین جاها انسان را به دنبال خود می کشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در ادامه با اشاره به اینکه دومین مرحله عبودیت تسلط بر تخیلات است که شاید همه آن را در عبادت ها و نماز تجربه کرده باشیم، گفت: مرحله سوم خلع بدن است و این یعنی اینکه روح انسان در استقلال بدن به جایی برسد که به اختیار خودش از بدن جدا شود.

وی خاطر نشان کرد: ما به دنبال هر چیزی حرکت می کنیم و همه را می شناسیم اما انسان را نمی شناسیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شما امروز باید بشر را از زیر بار حیوان های ضد انسانی نجات دهید، تصریح کرد: دنیا امروز به پیام انقلاب نیاز دارد و شما مسئول رساندن این پیام به کل جهان هستید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی مطرح کرد: امروز می بینید که بشر در چه وضعیتی قرار دارد و ظلم به بالاترین درجه خود رسیده است و دشمنان انسانیت، با مردم کشورهای ضعیف چه می کنند، لذا شما جوانان باید پیام اسلام، انقلاب، دین و انسانیت را به دنیا انتقال دهید و ان زمانی خواهد بود که همت کنید و در جهت خودسازی وارد یک رسالت بزرگ در دوره آخرالزمانی شوید لذا خود را کم نشمرد و کم نفروشید تا در این فریاد عدالت خواهی که دنیا را پر کرده شما منادی آن باشید.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجندمی باشد